Naše kvevri sú tradičné gruzínske hlinené nádoby vyrobené ručne . V nádobe z pálenej hliny, špicatého tvaru, zakopanej až po hrdlo do zeme, v ktorej žije víno približne šesť mesiacov spolu so šupkami, semienkami, neskôr kvasničnými kalmi a v ktorej práve výsledkom samotného materiálu -pálenej hliny- izolačnej látky - včelieho vosku- a teplotnej rovnováhy, sa tvorí optimálne prostredie pre kvasný aj dokvášajúci proces, pre úspešnú extrakciu rôznych organických štruktúr, nevyhnutné pri tvorbe antioxidačnej kapacity ako, aj pre tvorbu antibakteriálneho prostredia.
Drsný vnútorný povrch steny kvevri napomáha vzniku kryštalizačných centier, dôsledkom čoho vyzrážanie vínneho kameňa prebieha rýchlejšie. Zvýši sa tým stabilita vína, možnému vzniku kryštalického zákalu po nafľašovaní.
Porózna pálená hlina umožňuje priebeh mikrooxidačného procesu, na tvorbu vysoko polymerizovaných tanínov alebo na rôzne kondenzačné reakcie, ktorých priebeh je nevyhnutný pri dozrievaní, a na konečný zrod vyzretého a chuťovo príjemného vína typu kvevri.
Tvar kvevri ako aj umiestnenie do zeme, umožňujú , aby celý proces od kvasenia až po hotové víno mohol prebehnúť bez zásahu. Vo finále je zdravé, hotové víno, ktoré nie je potrebné ničím stabilizovať ani filtrovať. Jedná sa o živé víno.